Наприклад:

Інструкція з встановлення 1С-Звіт (1С-Звіт)

1. Встановлення програми

ПК 1С-Звіт інсталюється на комп'ютер користувача в двох варіантах:
  • локальний;
  • мережевий.
Локальний варіант програми призначений для користування на одному робочому місці. Він встановлюється на один комп'ютер, при цьому здійснюється повна інсталяція програми з копіюванням всіх програмних файлів.
Мережевий варіант програми призначений для одночасної роботи з однією базою даних декількох користувачів. На обраному комп'ютері встановлюється серверна частина, після чого на інших комп'ютерах встановлюються місця (клієнтські станції), при встановленні задається шлях до каталогу із серверної частини. Таким чином, кілька комп'ютерів об'єднуються в мережу.
Програмний комплекс працює на платформі СУБД «Firebird 2.1», що дозволяє створювати складні системи з архітектурою «Клієнт-Сервер».
 
1.1. Встановлення локального варіанту
Для початку процесу встановлення програми, подвійним натисканням лівої клавіші миші запустіть на виконання файл 1CZvit.exe. Запуститься спеціальний майстер встановлення (програма-інсталятор), яка допоможе встановити програмний комплекс «1С-Звіт» на Ваш комп'ютер. Послідовно виконуйте інструкції інсталятора. Майстер встановлення проаналізує вміст жорсткого диску комп'ютера, і за необхідності запропонує встановити відсутні компоненти - зокрема Microsoft.NET.Framework
 
1. У наступному вікні запускається Майстер. Натисніть Далі для продовження.
 
  
 
2. Відкриється вікно Ліцензійна угода. Уважно прочитайте угоду про використання програмного забезпечення і погодьтеся з умовами угоди. Натисніть "Далі" для продовження.
 
3. Виберіть тип установки «Локальний варіант». Натисніть Далі.
 
 
4. Наступним кроком є ​​вибір папки, в яку буде встановлена ​​програма. За замовчуванням програма інсталюється в каталог C: Program Files 1CZvit. Для зміни каталогу скористайтеся кнопкою "Огляд". Для продовження натисніть "Далі".
 
 
5. Розпочнеться безпосередня установка програми, хід якої відображається індикатором виконання процесу.
 
 
6. Майстер повідомить про закінчення процесу установки програми. Натисніть "Готово", щоб закрити програму - інсталятор.
 
 
1.2. Мережевий варіант
    1.2.1. Встановлення серверної частини
Серверна частина повинна встановлюватися користувачем з правами адміністратора безпосередньо на тому комп'ютері, який буде виконувати функції сервера. Для початку процесу встановлення програми, подвійним натисканням лівої клавіші миші запустіть на виконання файл 1CZvit.exe. Перші два кроки встановлення програми для мережевого і локального варіантів однакові: запуск програми-інсталятора та угоду з умовами ліцензійної угоди.
 
1. Виберіть тип установки «Мережевий варіант». Натисніть Далі.
 
 
2. Наступним кроком є ​​вибір папки, в яку буде встановлена ​​серверна частина програми. За замовчуванням програма інсталюється в каталог C: Program Files 1CZvit. Для зміни каталогу скористайтеся кнопкою "Огляд". Для продовження натисніть "Далі".
 
 
3. Введіть доменне ім'я та порт серверної частини, а також ім'я служби. для продовження натисніть Далі.
 
 
 
4. Розпочнеться безпосередня установка програми, хід якої відображається індикатором виконання процесу.
 
 
5. Майстер повідомить про закінчення процесу установки програми. Натисніть "Готово", щоб закрити програму-інсталятор.
 
   1.2.2. Встановлення клієнтського робочого місця (робочої станції)
 
Після інсталяції серверної частини, каталог, в якому встановлена ​​серверна частина програми, необхідно зробити загальнодоступним для користувачів мережі, тобто надати доступ до цього каталогу. 
 
Для встановлення клієнтського робочого місця (робочої станції) на обраному комп'ютері, відкрийте загальнодоступний мережевий каталог на серверному комп'ютері, в якому встановлена ​​серверна частина програми. В каталозі Client запустіть на виконання файл Setup.exe.
 
1. У вікні Майстра пропонується встановити робочу станцію. Натисніть Далі для продовження.

 

2. Наступним кроком є ​​вибір папки, в яку буде встановлена ​​програма.
За замовчанням програма інсталюється за шляхом C: Program Files 1CZvit.Station.
Для зміни каталогу скористайтеся кнопкою Огляд. Для продовження натисніть Далі.
 
 
3. Наступне вікно відображає параметри (адреса і порт) знаходження встановленої раніше серверної частини. Для початку процесу натисніть Далі.
 
4. Почнеться безпосереднє встановлення програми, хід якого відображається індикатором виконання процесу.
 
5. Майстер повідомить про закінчення процесу встановлення програми.
Натисніть Готово, щоб закрити програму - інсталятор.
Таким чином, встановлюються всі інші робочі станції.
 
2. Оновлення програми
Відповідно до змін у законодавстві України, система «1С-Звіт» постійно оновлюється. Програма з певною періодичністю автоматично перевіряє наявність оновлень на сайті http://www.1c-sed.com.ua. Оновлення завжди встановлюється в хронологічній послідовності, тобто спочатку встановлюється версія, наприклад 10.00.001, а потім 10.00.002 і т.д. відповідно з виходом нових версій оновлень.
 
Перед початком ОНОВЛЕННЯ НЕОБХІДНО СТВОРИТИ резервну копію бази даних.
 
2.1. Для локальної версії програми
Спочатку необхідно перевірити наявність доступних оновлень. Відкрийте програму і скористайтеся командою «Сервіс» «Оновити програму» головного меню. 
 
Після того, як програма знайшла доступні оновлення, в лівій частині вікна з'явиться перелік пакетів оновлень з відміченими номером версії, датою і розміром пакету поновлення.
У правій частині вікна можна проглянути вміст кожного з пакетів оновлення.
 
 
Зверніть увагу на те, що пакети оновлення встановлюються по черзі, без можливості пропуску однієї з версій оновлення. Для того щоб запустити процес завантаження оновлення програми Вам необхідно натиснути кнопку «Далі».
Після завантаження оновлень Вам буде запропоновано закрити програму, після чого запускається встановлення оновлень.
 
 
По закінченню встановлення всіх пакетів оновлення, на екран буде виведено протокол з результатом встановлення оновлення
 

 

Після успішного процесу встановлення оновлень, Ви можете продовжити роботу з програмою.
 
2.2. Для мережевої версії програми
 
Встановлення оновлення для мережевої версії проходить в два етапи: Оновлення серверної частини та оновлення робочої станції.
 
Зверніть увагу, для мережного варіанту програми, оновлення виконується лише для серверної частини. Для клієнтської станції оновлення запускається автоматично при запуску цієї станції.
 
УВАГА! ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ВСТАНОВЛЕННЯ ОНОВЛЕННЯ НЕОБХІДНО ЗАКРИТИ СЕРВЕРНУ ТА КЛІЄНТСЬКУ ЧАСТИНИ ПРОГРАМИ!
 
   2.2.1. Оновлення серверної частини
 
Для проведення оновлення серверної частини системи використовується спеціальна утиліта (програма) «Моніторинг користувачів».
Ця утиліта призначена для Адміністратора системи 1С-Звіт і дозволяє виконувати моніторинг активних користувачів в системі, проводити розсилку інформаційних повідомлень активним користувачам системи (групі користувачів або одному з них), а також, безпосередньо проводити оновлення серверної частини мережевої версії системи 1С-Звіт.
 
Запуск утиліти відбувається з меню Пуск 1сZvitServer Моніторинг Користувачів.
 
У пункті меню «Файл» головного меню утиліти «Моніторинг користувачів» доступні наступні функції:
  • Оновити список активних станцій - оновлення вікна переліку активних користувачів (станцій), які працюють з системою в поточний момент;
  • Надіслати повідомлення - дозволяє надіслати будь-яке текстове інформаційне повідомлення для обраного активного користувача;
  • Надіслати повідомлення Всім - дозволяє надіслати будь-яке текстове інформаційне повідомлення для всих активних користувачів системи;
  • Оновити програму - оновлення серверної частини програми.
Для більш зручного користування цими функціями, на панель інструментів програми «Моніторинг користувачів» винесені іконки для швидкого виконання тієї чи іншої функції.
 
Оновлення серверної частини системи 1С-Звіт відбувається наступним чином:
 
У головному меню утиліти «Моніторинг користувачів» виберіть пункт меню «Файл»/«Оновити програму» або натисніть функціональну клавішу F9.
Після запуску команди почнеться пошук доступних на сервері оновлень та перевірка їх вмісту.
 
 
Далі на екрані з'явиться нагадування про створення резервної копії перед оновленням системи.
 
У випадку, якщо Ви не провели створення резервної копії перед початком встановлення поновлення, скасуйте процес підготовки до оновлення програми і створіть резервну копію бази даних.
Якщо Ви вже маєте резервну копію бази даних - натисніть «ОК» для продовження.
Перед виконанням поновлення серверної частини системи буде виконана перевірка наявності активних користувачів. У разі, якщо якісь з робочих станцій системи 1С-Звіт НЕ були закриті користувачем до початку процесу оновлення серверної частини, закриття станцій, буде проведено автоматично без збереження даних!
 
Розпочнеться процес оновлення програмного комплексу.
 
 
По завершенню поновлення серверної частини системи 1С-Звіт буде видано відповідне повідомлення.
 
 
У випадку, якщо процес оновлення серверної частини завершений успішно, Ви можете виконати оновлення робочих станцій системи.
 
   2.2.2. Оновлення робочої станції
 
Оновлення робочої станції системи 1С-Звіт проводиться одним і тим же способом, не залежно від наявності доступу до мережі Інтернет на комп'ютері, де встановлена ​​робоча станція. Оновлення робочої станції відбувається шляхом копіювання оновлених файлів системи з каталогу серверної частини системи, у разі наявності таких файлів (тобто, у разі попереднього проведення оновлення серверної частини).
Оновлення робочих станцій мережевої версії системи 1С-Звіт відбувається автоматично, під час запуску робочої станції.
 
 
 
Програма перевіряє наявність оновлених файлів на сервері (у каталозі серверної частини системи) і копіює їх на робочу станцію у разі необхідності.
 
 
Після успішного завершення оновлення робочої станції Ви можете продовжити роботу з системою.